Elektronarzędzia

Akumulatory do narzędzi i wskazówki dotyczące wyboru

Narzędzia akumulatorowe stają się coraz bardziej częścią naszego życia. Choć nie są tak wydajne jak modele profesjonalne, urządzenia te stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich niezwykłą mobilność.

Do czego służą narzędzia akumulatorowe?

W miejscach pozbawionych elektryczności, gdzie wcześniej można było pracować tylko głośnymi i wymagającymi wiertarkami, piłami i odkurzaczami spalinowymi, narzędzia akumulatorowe stają się coraz wygodniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Pracownicy służb ratowniczych i dobrzy rzemieślnicy zawsze noszą przy sobie dwa zestawy narzędzi, jeden zasilany z sieci, a drugi nieulotny, aby nie dać się zaskoczyć, gdy nagle zabraknie napięcia w sieci.

Żywotność akumulatora to liczba cykli ładowania i rozładowania, którą jest w stanie wytrzymać akumulator. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych odnosi się to również do czasu, jaki upłynął od ich wyprodukowania.

Bezprzewodowe narzędzia akumulatorowe

Nie zawsze chodzi nawet o brak mocy. Narzędzie akumulatorowe pozwala raz na zawsze pozbyć się tzw. „zamieszania związanego z przewodami”, kiedy to okresowo trzeba zwinąć lub rozwinąć przewód, upewnić się, że nie zaplącze się on w miejscu pracy. Dlatego właśnie narzędzia akumulatorowe stały się tak popularne wśród osób, których praca wymaga pewnej mobilności, takich jak monterzy mebli czy mechanicy samochodowi.

Niektóre narzędzia akumulatorowe, takie jak klucze udarowe i wkrętarki, są najczęściej produkowane w wersji akumulatorowej, ponieważ jest to najwygodniejszy typ narzędzia.

Istnieje kilka podstawowych typów akumulatorów stosowanych w narzędziach, różniących się charakterystyką i składem chemicznym. Ponadto istnieje wiele opcji podłączenia akumulatora do narzędzia. Wybierając akumulator do wkrętarki, należy upewnić się, że gniazdo akumulatora jest do niego przystosowane.

Możesz również polubić…