Sznurek do prasy jest najczęściej poszukiwanym towarem w czasie żniw. Bez niego prace muszą zostać wstrzymane. Rolnik zaś ponosi straty. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w niego, wybierając odpowiadający charakterowi prac rodzaj i długość.
Sznurki rolnicze – do czego mogą być zastosowane?
Zanim maszyny rolnicze stały się standardowym wyposażeniem gospodarstwa rolnego, rolnicy radzili sobie ze żniwami w inny sposób a te kupisz tutaj. Ręcznie formowali snopki i je związywali wyplatanymi sznurami. Mechanizacja uczyniła pracę na wsi lżejszą i bardziej wydajną. Wraz z maszynami pojawiły się towary potrzebne do ich właściwego funkcjonowania. Sznurek rolniczy niezbędny jest w:
- prasach
- snopowiązałkach
- belarkach.
Urządzenia te są maszynami rolniczymi, których zadaniem jest zbieranie słomy, siana lub zielonki z wałów, a następnie sprasowanie i powiązanie tego we wiązki lub bele.
Sznurek rolniczy – rodzaje.
Sznurek rolniczy powstaje z materiałów naturalnych albo sztucznych. Naturalne sznurki mogą być wykonane między innymi z agawy sizalowej (sznurek sizalowy), zaś sztuczne z polipropylenu. Posiadają jednak podobne właściwości, niezwykle pożądane w rolnictwie. Odznaczają się odpornością na działanie promieni słonecznych. Są też niewrażliwe na wpływ nawozów stosowanych w rolnictwie. Dzięki tym zaletą skutecznie zabezpieczają rośliny przez zniszczeniem. A dzięki swojej wytrzymałości nie istnieje obawa o rozerwanie zebranego siana, słomy czy zielonki.